اشتباهات رایج هنگام خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال در سال‌های اخیر یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری بوده است و دلیل آن نیز کاملا مشخص است، میزان رشد قیمت ملک در مازندران در مقایسه با دیگر نقاط کشور باعث شده تا این منطقه زیبا گزینه‌ای ایده‌ال جهت سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت یا بلندمدت باشد و بتواند درصد زیادی از خریداران ملک در سرار کشور را جذب کند.

 

البته مازندران از سال‌های بسیار دور منطقه‌ای جذاب برای دوست‌داران طبیعت بوده و از گذشته تا کنون افراد بسیاری با خرید باغ، ویلا باغ یا انواع دیگر ویلا روزهای فراغت خود را با اقامتی مملو از آرامش در دل طبیعت رویایی این منطقه سپری کرده‌اند. رشد چند برابری سرمایه اولیه، تنها یکی از مزایای خرید ویلا در شمال میباشد. اقامت در بهشت رویایی و زیبای مازندران، دسترسی به جنگل و دریا را برای شما امکان پذیر میسازد و این ویژگی جذابِ مازندران باعث شده تا خرید ویلا در شمال رویای اکثر افراد باشد.

 

خرید ویلا در مازندران اگر با کمک یک مشاور متخصص و متعهد انجام شود میتواند شروع روزهای شاد و‌ رویایی زندگی شما باشد اما اگر بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام یه این کار کنید ممکن است با یک اشتباه در هنگام خرید ویلا، تمام سرمایه خود را از بین ببرید.

 

در این مقاله با هدف آگاهی بیشتر به بررسی، رایج‌ترین اشتباهات هنگام خرید ویلا در شمال میپردازیم.

 

رایج‌ترین اشتباهات در زمان خرید ویلا در شمال به شرح زیر میباشد...

 

۱.خرید ویلایی که خارج از بافت ساخته شده است

 

متاسفانه خرید ویلا از افراد سودجویی که برای پر کردن جیب خود به طور غیر قانونی اقدام به ساخت ویلا در شمال میکند، همواره یکی از بزرگ‌ترین دام‌هایی است که بر سر راه خریداران ویلا در مازندران وجود دارد.

 

اگر بدون تحقیق کافی در مورد مدارک ویلا اقدام به خرید ویلا در شمال نمایید ممکن است همه‌ی سرمایه خود را صرف خرید ملکی کنید که ممکن است در آینده‌ای نزدیک تخریب شود.

 

اگر قصد خرید ویلایی را دارید که هنوز برای دریافت سند آن اقدامی نشده، حتما باید این موضوع را بررسی کنید که آیا زمین ویلا داخل بافت واقع شده و ویلا شرایط دریافت سند را دارد یا خیر...

 

ویلاهایی که خارج از بافت و بدون اجازه قانونی ساخته میشوند علاوه بر از بین بردن سرمایه خریدار، قسمتی از طبیعت زیبای مازندران را نیز تخریب کرده است. پس برای خرید یک ملک قانونی و بی دردسر، این نکته بسیار اهمیت دارد که یک دفتر املاک معتبر و یک مشاور اخلاق‌مدار و متخصص را به عنوان همراه انتخاب نمایید.

 

املاک نفار با استعلام دقیق وضعیت بافت و مدارک قانونی ویلا و بیان صادقانه تمام ویژگی‌های ویلای منتخب شما، همراهی ایده‌ال برای خرید ویلا در شمال خواهد بود، تا بتوانید با تکیه بر اطلاعات دقیق و تخصصی تیم نفار، خریدی مطمئن، سودآور و رضایت بخش را تجربه نمایید.

 

اشتباهات رایج هنگام خرید ویلا در شمال

 

 

۲.خرید ویلاهایی که کیفیت ساخت پایین دارند

 

همه افرادی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند متخصص ساخت و ساز نیستند و نمیتواند با بررسی بنا پی ببرند که میزان کیفیت ساخت بنا چقدر است.

 

کیفیت ساخت بنا یکی از نکات مهمی است که در میزان ارزش گذاری ویلا نقش دارد اگر دانش کافی در این زمینه را نداشته باشید ممکن است ویلایی را بخرید که ارزش پولی که پرداخته‌اید را نداشته باشد و ارزش سرمایه شما از بین برود، علاوه بر این اقامت در ویلایی که دارای استاندارهای لازم نباشد و استحکام آن کم باشد هر لحظه جان شما و عزیزانتان را تهدید میکند، پس نتیجه میگیریم توجه به کیفیت ساخت ویلا یکی از نکات مهمی است که باید در زمان خرید ویلا به آن توجه کنیم.

 

یکی از تعهداتی که املاک نفار خود را ملزم به انجام آن میدانند بررسی دقیق کیفیت ساخت ویلا در زمان ارزش گذاری میباشد تا علاوه بر حفظ حقوق مالک و خریدار، بتواند ملکی را به مشتریان خود معرفی کند که دارای استانداردهای لازم و کیفیت ساخت کافی باشد.

 

۳.خرید ویلا در مناطقی که دسترسی خوبی به امکانات رفاهی و تفریحی ندارند

 

هر نقطه از مازندران زیبایی خاص خود را دارد، اما برای خرید ویلا تنها نباید زیبایی منطقه و طبیعت آن را در نظر گرفت، دسترسی آسان به امکانات رفاهی و تفریحی یکی از مواردی است که میزان کیفیت اقامت شما را مشخص میکند، دسترسی آسان به امکانات رفاهی و تفریحی یکی از مواردی که میتوانند در فروش ویلایی شما در آینده نیز نقشی تآثیر گذار داشته باشد.

 

خرید ویلا در مناطقی که دسترسی آسانی به امکانات رفاهی، تفریحی و جاذبه‌های طبیعی دارند باعث میشود تا رفاه و آسایش شما در زمان اقامت به طور کامل تأمین شود و بتوانید نهایت بهره را از زمان اقامت خود ببرید و با صرف زمانی کوتاه به امکانات تفریحی و جاذبه‌های طبیعی دسترسی داشته باشید

املاک نفار یکی از فعال‌ترین دفاتر املاک در شمال کشور میباشد. تیم نفار متشکل از افراد متخصص و متعهدی میباشد که با افتخار شما را در خرید ویلا در شمال یاری میدهند و بزرگترین هدف آنها در این حرفه کسب رضایت کامل مشتریانشان میباشد.

تیم نفار با توجه ویژه به تمام خواسته‌ها و نیازهای شما به شما کمک میکند تا بتوانید متناسب با بودجه خود بهترین ویلا را بخرید و در کنار سرمایه گذاری سودآور، اقامتی لذت بخش را نیز تجربه نمایید.

 

۴.خرید ویلای در مناطق وقفی مازندران

 

با توجه به اینکه مناطقی در مازندران وجود دارند که زمین‌های آن وقفی میباشند، اگر بدون داشتن اطلاعات کافی و شناخت این مناطق، اقدام به خرید ویلا از اشخاص نامعتبر نمایید ممکن است مالک ویلایی شوید که حتی تا ۶ دانگ زمین آن وقف باشد که در این صورت شما تنها مالک بنای ویلا خواهید بود و باید هزینه اجاره زمین را سالیانه به اداره اوقاف پرداخت نمایید.

 

البته این موضوع قابل ذکر است که از نظر قانونی خرید و فروش این نوع ویلاها تا زمانی که خریدار از این موضوع آگاه باشد، غیر قانونی نیست. ویلاهایی که در مناطق وقفی ساخته میشوند نسبت به مناطق دیگر بسیار ارزان‌تر هستند و بعضی افراد به این دلیل اقدام به خرید ویلا در این مناطق میکنند.

 

کارشناسان املاک نفار با شناخت دقیق مناطق وقفی مازندران و مطلع نمودن خریداران محترم از وضعیت دقیق ویلا، همراهی مطمئن و قابل اعتماد برای شما میباشند.

 

 

۵.خرید ویلا در مناطقی که دسترسی سخت یا امنیت پایین دارند

 

۵.خرید ویلا در مناطقی که دسترسی سخت یا امنیت پایین دارند

 

منطقه پهناور مازندران، داری شهرهای مختلف، روستاهای فراوان و‌ محله‌های بیشماری میباشد که شما همه‌ی انها را نمیشناسید. ممکن است شما در فصل بهار یا تابستان برای خرید ویلا به مازندران سفر کنید و به اشتباه لوکیشنی را انتخاب نمایید که در پاییز یا زمستان دسترسی سختی دارد یا حتی در فصل سرما اصلا امکان سفر به آن منطقه وجود نداشته باشد در این صورت در فصل سرما باید از اقامت در ویلای خود صرف‌نظر کنید و با توجه به شرایط آب و هوایی در فصل سرما و عدم حضور و سرکشی شما به ملکتان، باید دائما این نگرانی را داشته باشید که ممکن است ویلای شما آسیب دیده باشد.

 

داشتن اقامتی لذت بخش در ویلای شخصیتان بستگی به این دارد که لوکیشنی که ویلا در آن واقع شده تا چه اندازه امنیت دارد، اگر منطقه‌ای که در آن اقامت دارید به اندازه کافی امن نباشد در زمان اقامت با شنیدن هر صدایی باید نگران شوید و زمانی هم در ویلای خود اقامت ندارید دائما استرس داشته باشید که مبادا ویلای شما مورد سرقت قرار گرفته باشد.

 

املاک نفار با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع و برای آسودگی خاطر مشتریان خود فقط در مناطقی فعالیت دارد که دارای سطح امنیت کافی برای اقامت باشند.

 

۶.خرید ویلا در مناطق بومی نشین شمال

 

بسیاری از افراد برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات خود اقدام به خرید ویلا در شمال میکند

 

هر کسی دوست دارد وقتی بعد از یک هفته کاری سخت برای گذراندن اوقات فراغت به شمال می‌آید بتواند تا هر ساعتی بیدار بماند یا مهمانی بگیرد. اگر شما در مناطق بومی نشین اقدام به خرید ویلا نمایید خیلی زود با همسایگانتان دچار اختلاف خواهید شد پس شناخت مناطق توریست نشین اهمیتی زیادی در زمان خرید ویلا در شمال دارد.

 

باید به این نکته اشاره کنم که اولا بسیاری از مناطقِ مازندران توریست پذیر هستند و افراد بومی ساکن این مناطق مشکلی با مسافرانی که به طور موقت ساکن هستند ندارند، صحبت‌های قبلی در مورد مناطق غیر توریستی است. دوما مطالب پیشنین در مورد همه‌ی افراد صادق نیست برخی افراد ممکن متناسب با سبک زندگی و اعتقادات حتی علاقمند به اقامت در مناطق بومی نشین باشند.

 

یکی از اصول کارِ املاک نفار، توجه ویژه به نیاز، خواسته و علایق مشتریان و معرفی ملک در لوکیشنی دقیقا متناسب با معیار آنهاست.

 

۷.خرید ویلا در مناطقی که رشد خوبی ندارند

 

اگر اولویت اصلی شما از خرید ویلا در شمال سرمایه گذاری است، باید بررسی دقیقی از میزان رشد هر منطقه، آینده پیش روی آن منطقه، میزان خرید و فروش انجام شده و قیمت روز منطقه داشته باشید. بدون داشتن این اطلاعات هر خریدی که انجام دهید رسیک بزرگی برای سرمایه شما خواهد بود.

 

اگر قصد سرمایه‌گذاری در مازندران را دارید باید بتوانید ملکی را با پایین‌ترین قیمت ممکن در لوکیشنی که رشد خوبی دارد و دارای بازار پر رونق خرید و فروش ملک است خریدارای کنید تا هم سرمایه شما در کوتاه مدت رشد خوبی داشته باشد و هم اینکه در هر زمانی که خواستید بتوانید به راحتی آن را بفروش برسانید.

املاک نفار با معرفی ارزنده‌ترین ویلاهای مازندران و محاسبه دقیق و پیشبینی میزان رشد قیمت ملک، شما را برای یک سرمایه گذاری تضمینی در شمال یاری میدهد و بعد از رشد ارزش ملک شما، هر زمان که تمایل داشته باشد در کوتاه ترین زمان ممکن ویلای شما را بفروش میرساند.

 

در این مقاله به بررسی برخی از رایج‌ترین اشتباهات در زمان خرید ویلا در شمال پرداختم، خرید ویلا یکی از بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه گذاری‌های زندگی هر کسی است. با انتخاب یک مشاور مناسب میتوانید با اطمینان در این راه قدم بردارید.