مزایا و معایب خرید ویلای جنگلی و ساحلی در مازندران چیست؟

 

بهشت رویایی مازندران، بهترین نقطه از کشور عزیزمان برای خرید ویلاست.

اقامت در مازندران یعنی دسترسی به دریا، ساحل، جنگل، دشت، رودخانه و کوهستان، همین موضوع باعث شده تا همه‌ی ما رویای داشتن یک ویلای زیبا در شمال کشور را داشته باشیم.

خرید ویلا در شمال میتواند به قصد سرمایه گذاری یا مصرف شخصی و اقامت، و در بیشتر موارد برای دستیابی به هر دوی این نتایج انجام شود.

اولین چالشی که در مقابل خریداران ویلا در شمال قرار دارد، تصمیم گیری بین خرید ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی است.

انتخاب بین دو‌ گزینه‌ی ویلاهای ساحلی و ویلاهای جنگلی ارتباط مستقیمی با سلیقه، سبک زندگی و بودجه خریدار دارد. البته هر یک از این دو‌ گزینه دارای معایب و مزایای خاص خود میباشند که خریداران محترم میتوانند با در نظر گرفتن آنها، انتخاب بهتری داشته و در نهایت رضایت بیشتری از خرید را تجربه نمایند.

املاک نفار با معرفی بهترین ویلاهای جنگلی و ساحلی در مازندران، مشاوره تخصصی ویژه هر مشتری و ارائه اطلاعات کامل از مزایا و معایب هر ویلا، همراه شما خواهد بود تا خریدی آسان و لذت بخش داشته باشید.

ویلای ساحلی

به ویلاهایی که در امتداد نوار ساحلی دریای خزر ساخته میشود و دارای چشم انداز دریا یا دسترسی آسان به دریا هستند ویلاهای ساحلی میگویند.

 

مزایای ویلای ساحلی

 

۱.امنیت ویلاهای ساحلی در بیشتر موارد نسبت ویلاهای جنگلی بیشتر است. دلیل این موضوع این است که اولا زمینهای ساحلی نسبت به زمینهای جنگلی فراوانی کمتری دارد و به همین دلیل ویلاهای ساحلی در فاصله کمتری از هم ساخته میشوند، دوما ویلاهای ساحلی به طور معمول به بافت شهری نزدیکتر هستند.

 

۲.خرید ویلای ساحلی سرمایه گذاری پربازده تری محسوب میشود. وسعت زمینهای ساحلی نسبت به زمینهای جنگلی مازندران بسیار کمتر است و این موضوع باعث شده تا ویلاهای ساحلی ارزشمند‌تر باشند و رشد قیمت این نوع ویلاها نیز بیشتر باشد.

 

۳.دسترسی به ویلای ساحلی به خصوص در فصول سرد راحت‌تر از ویلاهای جنگلی است.

 

۴.ویلای ساحلی محبوب‌تر از ویلای جنگلی است، و هر زمان که اقدام به فروش آن کنید زودتر و راحت‌تر به فروش می‌رود.

 

۵.ویلاهای ساحلی بدلیل نزدیک بودن به بافت شهری دسترسی بهتری به امکانات رفاهی و خدمات شهری دارند.

 

۶‌.با خرید ویلای ساحلی به انواع تفریحات ساحلی همچون جت اسکی، قایق سواری، شاتل‌ و... دسترسی دارید و میتوانید اوقات مفرح و شادی را در زمان اقامت خود تجربه نمایید.

 

معایب ویلای ساحلی

 

۱.ویلاهای ساحلی در معرض رطوبت زیادی هستند و استهلاک بیشتری دارند و معمولا نمای این ویلاها هر چند سال یبکبار نیاز به بازسازی مجدد دارد.

 

۲.قیمت ویلای ساحلی بالاتر از ویلای جنگلی است، دلیل این موضوع هم کمتر بودن زمینهای ساحلی و قیمت بالای آنهاست.

 

۳.بدلیل شرجی بودن هوا ساحلی در فصول گرم، ویلاهای ساحلی نیاز به هزینه‌های بیشتری برای سیستم‌های سرمایشی دارند.

 

۴.تنوع رویش گیاهان به دلیل نوع خاک سواحل بسیار کم است، پس اگر به محوطه سازی ویلای خود علاقمند باشید باید هزینه بیشتری را به این کار اختصاص دهید.

 

۵.مناطق ساحلی معمولا در فصل بهار و تابستان بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند و این موضوع ممکن است برای ساکنین ویلاهای ساحلی خوشایند نباشد‌.

 

ویلای جنگی

 

 

ویلای جنگی

 

همانطور که از نام ویلاهای جنگلی مشخص است، به ویلاهایی که در نزدیکی جنگل یا مناطق جلگه‌ای مازندران ساخته میشوند ویلاهای جنگلی میگویند.

 

مزایای ویلای جنگلی

 

۱.قیمت ویلای جنگلی بدلیل کمتر بودن قیمت زمین در این مناطق، در مقایسه با ویلای ساحلی کمتر است.

 

۲.ویلای جنگلی به دلیل دورتر بودن از مناطق شهری بسیار دنج و آرام هستند و ساکنین این ویلاها میتوانند در آرامش کامل از اقامت خود لذت ببرند.

 

۳.بدلیل وسعت زمینهای جنگلی نسبت به زمینهای ساحلی، تنوع در متراژ، قیمت و… ویلاهای جنگلی بیشتر از ویلاهای ساحلی است.

 

۴.ویلاهای جنگلی به طور معمول دارای خاک حاصلخیز‌تری هستند و انواع گیاهان در این مناطق قابل پرورش هستند پس با هزینه کمتری میتوانید محوطه سازی ویلای خود را انجام دهید.

 

۵.ویلاهای جنگلی در معرض رطوبت کمتری هستند و استهلاک کمتری دارند.

 

معایب ویلاهای جنگلی

 

۱.ویلاهای جنگلی به طور معمول از بافت شهری دورتر هستند و نسبت به ویلاهای ساحلی امنیت کمتری دارند.

 

۲.ویلاهای جنگلی بدلیل دور بودن از مناطق شهری، دسترسی سخت‌تری به امکانات رفاهی و خدمات شهری دارند.

 

۳.بدلیل جاده سازی ضعیف تر در مناطق جنگلی مازندران و ارتفاع بیشتر این مناطق، در فصل زمستان امکان تردد به ویلاهای جنگلی سخت‌تر است.

 

۴.هزینه سیستم‌های گرمایشی برای ویلای‌های جنگلی در فصل زمستان بالاست.

ما در این مقاله به بررسی معایب و مزایای ویلاهای جنگلی و ساحلی مازندران پرداختیم...اگر شما هم قصد خرید ویلا در مازندران را دارید باید با توجه به علایق خود و در نظر گرفتن مزایا و معایب ویلاهای جنگلی و ساحلی، لوکیشن مناسب خود را جهت خرید ویلا انتخاب نمایید.

 

املاک نفار با تیمی متشکل از افراد متخصص و با اشراف کامل بر مناطق ساحلی و جنگلی مازندران، همراهی مطمئن برای شما خواهد بود.

 

هدف تیم نفار این است که شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ملک ایده‌ال خود را بیابید و خریدی لذت بخش با رضایت کامل را تجربه نمایید‌.