در زمان پیش خرید آپارتمان در مازندران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در سالهای اخیر به دلیل افزایش قیمت برج و آپارتمان‌های مازندران و افزایش تورم در جامعه و کاهش قدرت خرید، قراردادهای پیش‌خرید برج و آپارتمان در شمال کشور، رونق زیادی پیدا کرده است.

 

از طرفی باید این موضوع را در نظر بگیریم که با افزایش قراردادهای پیش‌خرید آپارتمان و برج در مازندران، دعواهای حقوقی مرتبط با آن نیز رشد چشمگیری داشته است و به طور کلی میتوان گفت که قراردادهای پیش فروش و پیش خرید همواره جز پر ریسک‌ترین قراردادهای ملکی است و همین موضوع باعث میشود تا بعضی از خریداران با وجود اینکه با محدودیت بودجه روبرو هستند بدلیل نگرانی راجب آینده سرمایه خود از پیش خرید برج یا آپارتمان در شمال کشور خودداری کنند.

 

اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی در کشور و رشد سریع قیمت ملک به خصوص در شمال کشور، قراردادهای پیش فروش و پیش خرید یکی از روش‌هایی است که میتواند منجر به رونق بازار خرید و فروش ملک در مازندران شود.

 

به طور کلی پیش خرید برج یا آپارتمان در مازندران مزایای زیر را برای شما فراهم میسازد....

 

پیش خرید آپارتمان در مازندران از نظر اقتصادی به نفع خریدار میباشد چون آپارتمان پیش فروش نسبت به  آپارتمان‌های آماده ۱۰ تا ۳۰ درصد ارزان تر میباشد.

 

با پیش خرید آپارتمان در مازندران شما فقط درصد مشخصی از مبلغ کل را یکجا پرداخت میکنید و مابقی را به صورت شرایطی (اقساطی) پرداخت خواهید کرد.

 

در پیش خرید چون آپارتمان هنوز به صورت کامل تکمیل نشده است خریدار می تواند حتی در روند ساخت واحد نظرات خود را هم اعمال کند و از وسایلی که دلخواهش است در ساخت واحد خود استفاده کند.

 

در آپارتمان هایی که به صورت آماده خریداری می شوند فقط اجزای روکار را می توان مشاهده کرد، ولی در پیش خرید کردن این امکان برای خریدار فراهم میشود که مراحل ساخت و کیفیت مصالح را از نزدیک ببیند.

 

اگر شما هم جز کسانی هستید که قصد پیش خرید آپارتمان یا برج در شمال مازندران را دارید و بابت آینده سرمایه خود نگران هستید لطفا تا انتهای این مقاله همراه من باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان ریسک قراردادهای پیش خرید یا پیش فروش آپارتمان  را به حداقل رساند...❗️❗️❗️

 

زمانی که قرارداد پیش خرید آپارتمان را به درستی و توسط یک وکیل حقوقی یا یک دفتر املاک معتبر تنظیم نمایید، میتوانید با اطمینان کامل سرمایه خود را در این مسیر قرار دهید.

 

به طور کلی برای پیش‌خرید آپارتمان یا برج باید به نکات زیر توجه کنید...

 

زمان تحویل آپارتمان از جمله موارد مهمی است که باید درباره آن در قرارداد صحبت شود. زمان تحویل را می توان اصلی‌ترین و مشکل سازترین موردی دانست که بر سر آن دعوا صورت می گیرد. سازنده آپارتمان‌ها که قصد پیش فروش واحدهای خود را دارند می توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی یک قرارداد تنظیم کنند. در این قرارداد موعد تحویل و موعد انتقال سند باید مشخص شود. اگر سازنده ها نتوانند سر قول خود بمانند و آپارتمان را سر وقت تحویل دهند، باید به خریدار خسارت بدهند.

مرحله مهم دیگر نحوه پرداخت وجه آپارتمان یا برج است. پیش فروش ملک بدون تعیین زمان پرداخت وجه ممکن نیست و به طور معمول مبلغی حدود ۱۰ تا ۴۰ درصد ارزش ملک و آپارتمان به فروشنده تحویل می شود. باقی مانده مبلغ آپارتمان قسط بندی می شود که بستگی به میزان پیشرفت پروژه دارد.

مرحله دیگر تعیین متراژ آپارتمان در قرار داد است. ممکن است مواردی پیش بیاید که بعد از تمام شدن ساخت واحد متراژ آن با متراژ تعیین شده ابتدایی متفاوت شود. این مسئله مشکلاتی را بین خریدار و فروشنده به وجود خواهد آورد. اگر این اختلاف متراژ از ۵ متر کمتر شده باشد، این اعتراض وارد نیست. در صورتی که این اختلاف از ۵ متر بیشتر شده باشد، خریدار می تواند قرارداد پیش خرید آپارتمان را فسخ کند. در این صورت، فروشنده باید به خریدار خسارت بدهد.

 

در زمان پیش خرید آپارتمان در مازندران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

در قرارداد پیش فروش آپارتمان موارد زیر نوشته می‌شود...

 

۱.اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی (ممکن است فروشنده مالک زمین یا سازنده ساختمان باشد)

 

۲.پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک

 

۳.اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی، تعداد اتاق‌ها، شماره طبقه، شماره واحد، پارکینگ و انباری

 

۴.مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می‌شود ؛ مانند موقعیت، کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا، تعداد طبقات و کل واحدها، نما، نوع مصالح مصرفی ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش و قسمت‌های مشترک و سایر مواردی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفاً در قیمت مؤثر است.

 

۵. بها یا عوض در قراردادهای معوض، تعداد اقساط و نحوه پرداخت.

 

6. شماره چک اقساطی برای بها، تحویل و انتقال قطعی

 

۷. زمان تحویل واحد ساختمانی پیش‌فروش شده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی

 

۸. تعیین تکلیف راجع به خسارات، تضمین‌ها و قرارداد بیمه‌ای، تغییر قیمت و تغییر مشخصات مورد معامله

 

۹. تعهدات پیش‌فروش کننده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی

 

۱۰. معرفی داوران

 

سرخرود یکی از زیباترین شهرهای مازندران و جوان‌ترین منطقه برند ساحلی در شمال کشور میباشد که بدلیل ساخت و ساز گسترده برج و آپارتمان‌های ساحلی، لقب پایتخت برج‌های ساحلی مازندران را به خود اختصاص داده است.

با پیش‌خرید برج یا آپارتمان ساحلی در سرخرود به صورت اقساطی میتوانید در این منطقه لوکس و برند اقدام به سرمایه گذاری نمایید و در آینده‌ای نزدیک از رشد چشمگیر سرمایه خود لذت ببرید‌.

املاک نفار با معرفی بهترین و معتبر‌ترین آپارتمان‌ها و برج‌های پیش فروش سرخرود و تنظیم درست و دقیق قرارداد پیش‌فروش ( پیش‌خرید )،  همراهی مطمئن برای سرمایه گذاری تضمینی در این منطقه برند ساحلی میباشد.