خرید ویلا در بافت شهری سرخرود بهتر است یا بافت روستایی این منطقه؟

 

 

بهشت وسیع و رویایی مازندران با وجود شهرها و روستاهای متنوع و زیبا، گزینه‌های زیادی را در اختیار خریداران ویلا قرار میدهد و افرادی که قصد خرید ویلا در مازندران را دارند میتوانند متناسب با سلیقه و سبک زندگی خود، یکی از این مناطق را جهت خرید ویلا انتخاب نمایند.

شهر ساحلی و توریستی سرخرود یکی از جذاب‌ترین مناطق مازندران جهت خرید ویلاست. اگر شما هم با توجه به مزایای فوق‌العاده این منطقه، قصد خرید ویلا در سرخرود را دارید، میتوانید بین ویلاهای متنوع این منطقه ویلای دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

برای خرید ویلا در سرخرود، میتوانید از میان ویلاهای متنوعی که در بافت شهری این منطقه واقع شده‌اند، ویلای دلخواه خود را انتخاب نمایید و یا در یکی از روستاهای توریستی این منطقه اقدام به خرید ویلا نمایید.

 

در ادامه به بررسی ویژگی‌های ویلاهای شهری و روستایی سرخرود و مقایسه آنها باهم میپردازیم.

 

ویلاهای شهری سرخرود

 

به طور کلی میتوان بافت شهری سرخرود را به دو بخش ساحلی و جنوبی تقسیم نمود.

محله‌هایی که در سمت شمالی شهر سرخرود و در حد فاصل کمربندی شهر سرخرود تا حریم ساحل واقع شده‌اند را مناطق ساحلی مینماند و محله‌هایی که قبل از کمربندی واقع شده‌اند جز بافت جنوبی شهر سرخرود هستند.

 

تفاوت اصلی بخش جنوبی و ساحلی شهر سرخرود در این است که بخش شمالی شهر سرخرود توریست نشین است اما در بخش جنوبی شهر هم بخش‌های توریست‌نشین و هم بخش‌های بومی‌نشین وجود دارد.

تفاوت دیگر بخش شمالی و جنوبی شهر سرخرود مربوط به قیمت زمین و ویلا در این دو بخش میباشد. به طور کلی زمین‌های ساحلی در تمام نقاط مازندران قیمت بالاتری نسبت به مناطق دیگر دارند و دلیل این موضوع محدود بودن زمین‌های ساحلی میباشد.

 به طور کلی میتوان گفت بارزترن تفاوت بین ویلاهای شهری و روستایی در سرخرود، مسئله قیمت میباشد. حتی اگر شما قصد خرید ویلا در بخش جنوبی شهر سرخرود را داشته باشید باز هم نسبت به ویلاهایی روستایی باید هزینه بیشتری را صرف کنید. البته این موضوع شامل شهرک‌های برند نمیشود چون به طور مثال شهرک خانه دریا یکی از معروف‌ترین شهرک‌های مازندران بوده و جز گران قیمت‌ترین شهرک‌های شمال کشور است و در یکی از دهکده‌های توریستی منطقه سرخرود واقع شده است.

 

به طور کلی ویلاهای شهری سرخرود دارای ویژگیهای زیر میباشند...

 

 

 ویلاهای شهری سرخرود بدلیل قرار گرفتن در بافت شهری علاوه بر دسترسی به امکانات رفاهی و تفریحی، دسترسی آسان به خدمات شهری مثل دسترسی به بازار، بیمارستان، داروخانه و... را برای شما امکان پذیر میسازد.

 

 ویلاهای شهری سرخرود بدلیل موقعیت مکانی و همجواری با مناطق بومی نشین از امنیت بالاتری برخوردار هستند.

 

 سرخرود یک شهر جوان و در حال توسعه میباشد و از دید سرمایه گذاری خرید ویلا در سرخرود آینده سرمایه شما را تضمین خواهد کرد.

 

 به دلیل اینکه زمین‌های شهری معمولا دارای کاربری مسکونی بوده و قابلیت ساخت دارند، اکثر ویلاهای شهری سرخرود دارای اسناد و مدارک کامل هستند.

 

ویلاهای شهری سرخرود

 

 

ویلاهای روستایی سرخرود

 

سرخرود دارای روستاهای فراوانی است که اکثر آنها مناطقی توریست پذیر هستند. ویلاهایی که خارج از بافت شهری سرخرود و در دهکده‌های توریستی این منطقه واقع شده‌اند جز ویلاهای روستایی محسوب میشوند.

 

اکثر روستاهای منطقه سرخرود نیز مانند شهر سرخرود به دو بخش جنوبی و ساحلی تقسیم میشوند که اصلی ترین تفاوت میان انها نرخ قیمت ملک و میزان فاصله تا دریا میباشد.

 

به طور کلی ویلاهای روستایی سرخرود دارای ویژگیهای زیر میباشند..

 

ویلاهای روستایی سرخرود بدلیل نزدیکی بیشتر به طبیعت معمولا در محیط‌های دنج و آرام واقع شده‌اند،و اقامت در آنها بسیار لذت بخش است.

 

 ویلاهای روستایی سرخرود به طور معمول دارای چشم اندازهای جذاب از مناظر طبیعی هستند‌‌.

 

بیشتر ویلاهای روستایی سرخرود دارای حیاط سرسبز و مشجر میباشند.

 

ویلاهای روستایی سرخرود به طور معمول نسبت به ویلاهای شهری قیمت پایین‌تری دارند.

 

اگر شما هم جز افرادی هستید که به ویلاهای روستایی علاقمند هستید اما در عین حال ترجیح میدهید تا به دریا و امکانات شهری نیز نزدیک باشید، خرید ویلا در دهکده‌های توریستی درویش‌آباد و چاکسر گزینه‌ای مناسب برای شما خواهند بود. این روستاهای توریستی در مجاورت دریا در فاصله بسیار کمی از شهر سرخرود واقع شده‌اند. با خرید ویلا در دهکده‌های توریستی درویش‌آباد و چاکسر سرخرود، در عین حال که دسترسی راحت به دریا، تفریحات ساحلی و مرکز شهر برای شما فراهم میشود، میتوانید از اقامت در محیط امن، آرام و زیبای این روستاهای توریستی لذت ببرید‌.

املاک نفار یکی از فعال‌ترین دفاتر املاک منطقه سرخرود میباشد و با فایلینگ قوی از بهترین ویلاهای شهری و روستایی منطقه سرخرود و ارائه مشاوره تخصصی،بهترین همراه برای خرید مطمئن ویلا در منطقه سرخرود میباشد.