چگونه بدون دردسر در شمال ملک بخریم؟

خرید ملک در شمال یکی از بهترین، سودآورترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری است. دلیل فراگیر شدن خرید ملک در مازندران، به عنوان یک روش سرمایه گذاری، در این است که این اقدام علاوه بر آنکه به حفظ ارزش سرمایه شما در گذر زمان کمک میکند امکان اقامت شما را نیز در این سرزمین سرسبز و رویایی فراهم میسازد.


مهم ترین مسأله‌ای که در حوزه خرید و فروش ملک در شمال باید به آن توجه ویژه داشت، سند دار بودن ملک است. چه بسا بسیاری از افراد بدون تحقیق و بررسی های لازم، ویلا یا زمینی را می خرند و بعد از معامله متوجه می شوند که ملک فاقد سند می باشد. اعتبار قانونی سند ملک در شمال برای خرید، بیشتر از آنچه که فکرش را می کنید اهمیت دارد. مشاوران املاک توصیه می کنند که برای خرید ویلا و زمین یا باغ در شمال، حتما به سند ملک توجه داشته باشید. برخی از فروشندگان ادعا میکنند که ملک آنان سند دارد. آیا این گفته حقیقت دارد؟ شما به عنوان خریدار چطور میتوانید گفته فروشنده را تایید کنید؟

چه مدارکی برای خرید ویلا باید بررسی کنیم؟

هنگام خرید ویلا بهتر است سراغ ویلاهایی بروید که سند شش دانگ عرصه و عیان، پروانه ساخت، پایان کار و سند تفکیکی دارند، ویلایی که اسناد حقوقی کامل نداشته باشد نیاز به صرف زمان و هزینه جهت تکمیل مدارک دارند پس اگر به دنبال خرید بدون دردسر ویلا هستید بهترین راه این است که سمت ویلاهای فاقد سند نروید.
این نکته هم قابل ذکر است که مطلب گفته شده به این معنی نیست که هر ویلای بدون سندی قابلیت دریافت سند را داشته باشد در این زمینه محل احداث ویلا یا به اصطلاح لوکیشن اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد. خرید ویلایی که در مناطق با کاربری غیر مسکونی مانند زمین توریستی و گردشگری، تجاری، کشاورزی یا باغی ساخته شده در آینده ممکن است شما را به درد سر بیاندازد، همچنین ویلاهایی که خارج از بافت ساخته شده‌اند علاوه بر آنکه قابلیت دریافت سند را ندارند از نظر قانونی ممکن است در آینده تخریب نیز بشوند. پس ممکن است با یک معامله اشتباه در مازندران تمام سرمایه شما نابود شود.
برای پیشگری از این اتفاق قبل از خرید ویلا باید از مراجع معتبر استعلام گرفت که آیا زمین کاربری مسکونی دارد یا خیر؟
خریداران محترم ویلا در شمال حتما به این امر توجه داشته باشند که یکی از نکاتی که باید برای خرید خوب در شمال به آن توجه کرد داشتن کد رهگیری میباشد. کد رهگیری شامل مواردی چون کد پستی، پلاک ثبت اصلی و فرعی ملک و سایر مشخصات ثبتی ملک مورد نظر است که املاک فقط برای ملک هایی که پروانه املاک دارند می توانند کد رهگیری دریافت نمایند.
بررسی مدارک فروشنده، همچنین رعایت مسایل حقوقی در نوشتن قرارداد و بررسی طرح‌های احتمالی شهرداری مانند طرح آزاد سازی سواحل شمال کشور نیز از جمله مواردی است که از کلاهبرداری جلوگیری می کند.

گرفتن استعلام بافت ویلا، وضعیت سند و مدارک ویلا، ممکن است کاری زمان بر باشد و نیاز به آشنایی با مراحل اداری لازم را دارد.

چگونه بدون دردسر در شمال ملک بخریم؟

پس آیا واقعا راه حلی برای خرید آسان و بدون دردسر ویلا در شمال وجود دارد؟

همانطور که در زندگی روزمره خود برای دریافت هر خدماتی به فرد متخصص در این زمینه مراجعه میکند مثلا هنگام بیماری به پزشک مراجعه میکند یا برای تعویض قفل منزل به کلید ساز مراجعه میکنید، برای خرید موفقیت آمیز ویلا در شمال و کم کردن ریسک به خطر انداختن سرمایه خود نیز باید از خدمات ملکی یک دفتر املاک معتبر و‌ مشاوره تخصصی کارشناس خرید و فروش ملک در شمال کشور استفاده نمایید.
تیم متخصص و حرفه‌ای املاک نفار علاوه بر آنکه بهترین فایل‌های منطقه را به شما معرفی میکند تمامی استعلامات مورد نیاز را قبل از خرید ویلا در مازندران برای شما انجام میدهد.

مهم ترین مشکلات خرید زمین و ویلا در شمال کشور

معامله ملک در شمال کشور برای افراد غیر بومی یکی از مشکلاتی است که همیشه مشاهده می شود. برای رفع این مشکل بهتر است که قبل از اقدام به خرید ملک، آشنایی کافی با منطقه مورد نظر را پیدا کنید تا متحمل ضرر و زیان از جهات مختلف نشوید. انواع ویلا با قیمت های ارزان در مناطق مختلف موجب وسوسه خریداران می شود. برای خرید زمین در شمال بایت به اسناد کاربری زمین توجه شود. بررسی همه جانبه اسناد مربوطه از اهمیت بالایی برای خرید در شمال برخوردار است. اگر چه معاملات خرید و فروش ملک در شمال بسیار رونق دارد اما در این میان برخی از افراد سود جو، برای به دست آوردن پول بیشتر، گاهی دست به کلاهبرداری می زنند که مشتریان و فروشندگان را دچار مشکل می کنند. مشکلاتی که در وضعیت سند زمین و ویلا وجود دارد یا فروختن یک ویلا به چند نفر بدون عقد قرارداد رسمی، از جمله این مشکلات هستند.
با وجود این مشکلات و خطرات آیا راه مطمئنی برای خرید مطمئن ملک در شمال وجود دارد؟
همانطور که پیشتر نیز به این موضوع اشاره شده بهترین، مطمئن ترین و کم‌خطر ترین راه برای خرید ملک در شمال کشور انتخاب یه فرد متخصص و کارشناس در منطقه و استفاده از خدمات یک دفتر املاک معتبر و قانونی میباشد.
املاک نفار با تیمی حرفه‌ای از افراد متخصص، متعهد و فعال در زمینه خرید و فروش ملک در مازندران و‌ با معرفی بهترین فایل‌های فروش منطقه، شما را برای خریدی رضایت بخش و سودآور در مازندران همراهی میکند.

 

مزایای خرید ملک در شمال کشور

خرید ملک در مازندران مزایای بسیاری را برای شما فراهم میسازد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر میباشد....

- با خرید ملک در شمال بدلیل روند صعودی رشد منطقه و بازار پر رونق خرید و فروش ملک در مازندران، ارزش سرمایه شما به خوبی حفظ میشود.

- با خرید ویلا یا آپارتمان در مازندران ، امکان اقامت شما در طبیعت رویایی شمال کشور و استفاده از جاذبه‌های طبیعی فراوان و بینظیر این منطقه، فراهم میشود.

- با خرید ملک در شمال کشور امکان زندگی شادتر و سالمتر با تعامل دائمی با طبیعت و تنفس هوای پاکیزه این منطقه فراهم میشود.

- با خرید ملک در شمال کشور، گوشه‌ی دنجی در این بهشت آرام و رویایی خواهید داشت تا از دغدغه‌های زندگی پر مشغله شهری به آن پناه ببرید.
سخن پایانی

خرید ملک در شمال با اهداف مختلفی صورت می گیرد. هدف شما از خرید ملک هر چه باشد، با تماس به مشاوران املاک نفار میتوانید خریدی رضایت بخش و آسان و سرمایه گذاری سودآور را در شمال کشور تجربه نمایید.