خرید زمین در شمال یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری میباشد.

 اگر قصد خرید زمین در شمال را دارید تا ویلای شخصی خود را بسازید یا قصد سرمایه گذاری در شمال و‌ تضمین آینده خانواده خود را دارید، با کارشناسان املاک نفار تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن فایل مناسب خود را بیابید و با بهره‌مندی از پشتیبانی و خدمات تخصصی املاک نفار با آسودگی خیال خرید خود را انجام دهید.

 

 

فروش زمین در شمال 

به طور کلی و‌ در اکثر موارد هدف از خرید زمین یکی از موارد زیر میباشد:

خرید زمین جهت سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت

خرید زمین به قصد ساخت ویلای شخصی

خرید زمین برای پروژه‌های کاری مانند ساخت آپارتمان، برج یا شهرک

 البته میتوان گفت چه هدف از خرید زمین ساخت ویلای شخصی باشد، چه استارت یک پروژه کاری، بزرگترین دغدغه همه‌ی افراد تضمین آینده سرمایه و رشد آن میباشد.

 شمال کشور به دلایل زیر یکی از بهترین مناطق و گزینه‌ای ایده‌ال برای خرید زمین و اقامت میباشد:

شمال دارای آب و‌ هوای پاکیزه، معتدل و مطبوع است و اگر قصد ساخت ویلای شخصی خودتان را داشته باشید، هیچ جایی بهتر از شمال برای اقامت و فرار از آلودگی هوای شهر نخواهد بود.

اگر بخواهیم جلوه‌ای از بهشت بر روی زمین را نام ببریم قطعا شمال اولین جایی است که به ذهنمان خواهد رسید. شمال ایران با وجود دریا، ساحل، جنگل‌های انبوه، آبشارهای باشکوه، رودخانه‌های زلال، دشت‌های سرسبز و شالیزارهای معطر، همان مکان رویایی است که همه‌ی ما دوست داریم در آنجا اقامت داشته باشیم. با خرید زمین و ساخت ویلا در شمال امکان زندگی شادتر و سالم تر در کنار طبیعت زیبا برای شما فراهم میشود.

شمال به دلیل جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده محبوبیت زیادی دارد و این محبوبیت موجب رونق خرید‌ و فروش و ساخت‌وساز در این بهشت زیبا شده است. سرعت زیاد رشد و توسعه در شمال باعث بالا رفتن حاشیه سوددهی و پتانسیل سرمایه گذاری در این منطقه شده است. خرید زمین در شمال منجر به حفظ و افزایش سرمایه شما در گذر زمان خواهد شد‌.

برای خرید زمین در شمال شما با گزینه‌های متنوعی روبرو هستید، از جمله:

خرید زمین ساحلی در شمال

خرید زمین جنگلی در شمال

خرید زمین شهرکی در شمال

خرید زمین در قواره اول دریا در شمال

خرید زمین در قواره اول جنگل در شمال

خرید زمین مناسب ساخت آپارتمان در شمال

خرید زمین مناسب ساخت شهرک در شمال

خرید زمین در بافت شهری در شمال

برای آنکه بتوانید خریدی درست و‌ موفقیت آمیز در شمال داشته باشید باید با بافت زمین‌ها و انواع سند در شمال کشور آشنا باشید تا بتوانید متناسب با خواسته خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

زمین‌ها از نظر بافت در شمال به موارد زیر تقسیم میشوند:

زمین خارج بافت در شمال

زمین داخل بافت مسکونی در شمال

زمین داخل بافت زراعی در شمال

زمین داخل بافت باغی در شمال

زمین خارج بافت

زمین‌های خارج بافت قابلیت ساخت ندارند و تا زمانی که وارد بافت نشوند نمیتوان برای آنها کاربری گرفت، خرید و فروش این زمین‌ها در اکثر موارد به قصد سرمایه گذاری‌های بلند مدت انجام میشود.

زمین زراعی

بخش بزرگی از زمین‌های شمال را زمین‌های زراعی تشکیل می‌دهند. برای این زمین‌ها تا زمانی که وارد بافت مسکونی منطقه خود نشوند نمی‌توان جواز ساخت تهیه کرد و ساخت و ساز در این زمین‌ها ملزم به پرداخت کمیسیون و جریمه ساخت میباشد.

زمین باغی

نظارت بر زمین‌های باغی به عهده منابع طبیعی است. خریدار می‌تواند بعداً اقدام به تغییر کاربری کند. البته تغییر کاربری زمین باغی مشروط به پرداخت جریمه خواهد بود و برای ساخت و ساز باید آن زمین وارد بافت منطقه خود شده باشد تا بتوان تغییر کاربری گرفت.

زمین مسکونی

این زمین مختص ساخت آپارتمان و ویلا است و خریدار می‌تواند به‌راحتی جواز کسب تهیه کند. زمین‌های مسکونی کمترین حجم از زمین‌های شمال را به خود اختصاص داده‌اند.

مروری بر انواع سند زمین در شمال

 سند زمین در شمال به سه نوع شورایی، اصلاحات اراضی و تک برگ تقسیم می‌شود. البته برخی از زمین‌هایی که در شمال معامله می‌شوند، سند قطعی ندارند و با اتکا به یک سند قراردادی، بین خریدار و فروشنده معامله می‌شوند.

سند شورایی

زمین‌هایی که سند شورایی دارند تحت نظارت شورا و دهیاری است. پس از تأیید سند توسط دهیاری، کد رهگیری و مبایعه‌نامه دریافت می‌کنید. زمین هایی با سند شورایی اغلب کاربری باغی و زراعی دارند و خریدار باید برای دریافت جواز ساخت ابتدا تغییر کاربری را انجام دهد. پس از فراهم نمودن جواز ساخت، موفق به دریافت سند تک‌برگ و شش دانگ برای خانه مسکونی خواهد شد.

سند اصلاحات ارضی

سندی که پیش از انقلاب برای زمین‌های کشاورزی تحت عنوان سند اصلاحات اراضی صادر شده است و باعث شده تا زمین‌های کشاورزی قطعه‌بندی و به فروش برسند.

سند شش دانگ

رسمی‌ترین سند در حال حاضر سند تک‌برگ شش دانگ است. چنانچه زمینی از سند شش دانگ برخوردار باشد می‌توانید با خیال راحت و اطمینان کامل آن را خریداری کنید. چنین سندی باید در اولویت شما باشد.

به طور کلی برای خرید زمین در شمال دو قدم مهم پیش رو دارید:

هدف خود را از خرید زمین مشخص کنید و متناسب با آن خرید کنید.

زمین‌ها در شمال با کاربری‌های مختلف و لوکیشن‌های مختلف برای فروش ارائه میشوند و بسته به هدف شما از خرید انتخاب‌ها متفاوت خواهد بود اگر قصد ساخت ویلا دارید باید به وضعیت بافت توجه کنید تا در آینده برای ساخت ویلا دچار مشکل نشوید یا اگر قصد سرمایه گذاری دارید باید وضعیت رشد و پتانسیل لوکیشن را در نظر بگیرید تا ارزش سرمایه شما حفظ شود. گروه مشاورین املاک نفار متناسب با خواسته شما بهترین فایل‌های فروش زمین در شمال را به شما معرفی میکند تا از بین بهترین‌ها انتخاب کنید.

حتما در مورد خرید زمین از مشاور مطمئن و متخصص کمک بگیرید.

برای آنکه خریدی آسوده داشته باشید و ارزش سرمایه خود را حفظ کنید حتما باید از یک تیم مشاور قوی و متخصص یاری بگیرید. یک مشاوره خوب و‌ متخصص علاوه بر معرفی بهترین فایل‌ها به شما تمامی استعلامات لازم مربوط به سند، وضعیت بافت و قیمت منطقه را برای شما انجام میدهد تا اینده خرید شما تضمین شود. تیم حرفه‌ای املاک نفار از زمان اقدام شما برای خرید زمین تا زمان ساخت یا فروش در کنار شما خواهد بود و تمامی استعلامات لازم را به طور دقیق برای شما انجام خواهد داد تا خرید و سرمایه گذاری در شمال تجربه‌ای شیرین برای شما باشد.