بهشت وسیع مازندران، یکی از محبوب‌ترین مناطق ایران جهت گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت میباشد. طبیعت رویایی این خطه‌ی سرسبز، شکوه دریا و طراوت جنگل، همیشه مشتاقان طبیعت را به این منطقه جذب کرده است و اکثر افراد به محض اینکه فرصتی داشته باشند، برای فرار از دغدغه‌های زندگی شهری و بازیابی آرامش روحی خود، چمدان بسته و قصد سفر به مازندران را میکنند.

خرید آپارتمان در مازندران

در گذشته افراد به منظور زندگی در شرایط بهتر و دستیابی به امکانات از روستاها به شهرها مهاجرت میکردند اما امروزه با دسترسی روستاها به امکانات و خدمات این مسئله کاملا برعکس میباشد و افرادی بسیاری به دلایل زیر تصمیم میگیرند به مناطق بکر و روستایی مهاجرت کنن...

- دستیابی به آب و هوای مطبوع و پاکیزه

- اقامت در محیط دنج، آرام و سرشار از آرامش

- دستیابی به جاذبه‌های طبیعی

البته در دنیای امروز مهاجرت مفهوم بسیار متفاوتی به خود گرفته و به معنی رها کردن کامل محل زندگی و نقل مکان به محل دیگر نمیباشد. امروزه موارد بسیاری را میبینیم که در شهرهای بزرگ و هم جوار مازندران ساکن و شاغل هستند اما با خرید ملک در مازندران هر زمان که تمایل داشته باشند میتواند برای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت راهی این بهشت رویایی شوند و با این اقدام میتوانند در کنار زندگی پرمشغله و شلوغ شهری، امکان اقامت در طبیعت، تنفس هوای پاکیزه و بازیابی آرامش را برای خود فراهم سازند.

اولین دلیلی که باعث رونق گرفتن خرید فروش ویلا و آپارتمان در مازندران شده است، نیاز افراد به داشتن مکانی جهت اقامت بوده است

افرادی بسیاری بدلیل اینکه گوشه‌ی دنجی جهت اقامت در بهشت رویایی مازندران داشته باشند تا هر زمان که عزم سفر به این منطقه را دارند دغدغه‌ای جهت مکان اقامت خود نداشته باشند اقدام به خرید ویلا یا آپارتمان در مازندران میکنند.

امروزه خرید ویلا یا آپارتمان در مازندران صرفا به جهت استفاده شخصی و اقامت در طبیعت مازندران نیست!!!

بازار گسترده‌ی خرید و فروش ملک در این منطقه که باعث جذب خریداران از تمام نقاط ایران میشود موجب شده تا بسیاری از سازندگان و سرمایه گذاران مطرح مازندران را جهت ساخت و ساز و سرمایه گذاری انتخاب نمایند و همین موضوع باعث شده تا در سال‌های اخیر مازندران نسبت به مناطق دیگر ایران با سرعت بسیار بیشتری در حال رشد باشد و قیمت ملک در این منطقه با روندی صعودی دائما در حال افزایش باشد و دقیقا به همین دلیل میتوان گفت که خرید ویلا یا آپارتمان در مازندران علاوه بر اینکه امکان اقامت شما را در این بهشت رویایی فراهم میسازد باعث حفظ ارزش سرمایه شما در گذر زمان نیز خواهد شد.

خرید ویلا در مازندران، همیشه متقاضیان فراوانی داشته، اما در سالهای اخیر، خرید آپارتمان در مازندران نیز محبوبیت فراوانی  پیدا کرده است و افرادی بسیاری ترجیح میدهند تا به جای خرید ویلا در مازندران اقدام به خرید آپارتمان در مازندران نمایند.

همانطور که میدانید در مازندران مناطق ساحلی نسبت به مناطق جنگلی بسیار محدودتر است و همین موضوع باعث شده تا زمین‌های ساحلی نسبت به جنگلی ارزشمند‌تر و گرانتر باشند و این امر موجب شده تا ویلاهای ساحلی قیمت بسیار بالایی داشته باشند و تقریبا فقط افراد مرفع جامعه توانایی خرید ویلاهای ساحلی را دارند و این الزام را بوجود آورد تا در برخی از مناطق ساحلی مازندران ساخت و ساز آپارتمان به شدت رونق پیدا کند.

ساخت آپارتمان در مناطق ساحلی مازندران یک راه حل مناسب برای مقابله با مسئله کمیاب بودن و گران بودن زمینهای ساحلی است و با این اقدام افراد با بودجه محدودتر نیز میتوانند ملکی ساحلی با چشم انداز دریا داشته باشند.

در ادامه مقاله به بررسی مهم‌ترین و بهترین مناطق مازندران جهت خرید آپارتمان میپردازیم:

خرید آپارتمان در سرخرود

به جرات میتوان گفت که سرخرود یکی از بهترین مناطق مازندران در زمینه خرید آپارتمان میباشد

مهم‌ترین و لوکس‌ترین منطقه در شهر سرخرود، منطقه خط دریا سرخرود میباشد که اگر دوست‌دار آپارتمان‌های ساحلی باشید قطعا نام این منطقه را شنیده‌اید. به دلیل گستردگی ساخت و ساز آپارتمان‌های ساحلی در خط دریا سرخرود، لقب کیش کوچولو را به این منطقه اختصاص داده اند و کارشناسان خرید و فروش ملک منطقه خط دریا را پایتخت آپارتمان‌های ساحلی مازندران میداند.

بارزترین ویژگی خط دریا که موجب محبوبیت فراوان این منطقه شده است، ساحل باشکوه و رویایی آن میباشد که نظیر آن را در جای دیگری نخواهید یافت. ساخت و ساز اصولی در امتداد نوار ساحلی سرخرود و رعایت حریم قانونی دریا باعث شده تا زیبایی بکر و طبیعی ساحل این منطقه به خوبی حفظ شود.با خرید آپارتمان در خط دریا سرخرود به ساحلی وسیع، پاکیزه و سحرانگیز دسترسی خواهید داشت.

خط دریا منطقه‌ای توریستی و تفریحی است و غالب جمعیت این منطقه را افراد غیر بومی تشکیل داده‌اند، پس اگر علاقمند به اقامت در محیطی شاد، آرام و تفریحی هستید، خط‌دریا سرخرود بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

خط دریا یکی از جوانترین مناطق برند ساحلی در مازندران میباشد و با توجه به ظرفیت و پتانسیل فراوانی که در این منطقه وجود دارد میتوان پیش‌بینی کرد که آینده بسیار درخشانی پیش روی این منطقه ساحلی است، پس اگر قصد خرید آپارتمان در مازندران را دارید و از طرفی به دنبال راهی برای افزایش سرمایه خود هستید خرید آپارتمان در خط دریا سرخرود را به شما پیشنهاد میکنم.

سرخرود در کنار گزینه لوکس و گران قیمت خط دریا، گزینه‌های دیگری را نیز به شما معرفی خواهد کرد تا خریداران آپارتمان در مازندران، بتوانند متناسب با بودجه خود آپارتمان دلخواهشان را بیابند، به جز خرید آپارتمان در خط دریا، اگر قصد خرید آپارتمان در سرخرود را دارید میتوانید در موارد زیر آپارتمان مورد نظر خود را بیابید:

خرید آپارتمان در بافت شهری سرخرود

خرید آپارتمان شهرکی در سرخرود

خرید آپارتمان در دهکده توریستی درویش‌آباد سرخرود

خرید آپارتمان در دهکده توریستی چاکسر سرخرود

 

خرید آپارتمان در بابلسر

یکی دیگر از مناطق محبوب مازندران جهت خرید آپارتمان، شهر ساحلی بابلسر میباشد.

بابلسر یکی از مناطق برند و قدیمی مازندران میباشد و نسبت به مناطق توریستی دارای امکانات و خدمات شهری کاملتر میباشد

مهم‌ترین منطقه جهت خرید آپارتمان در بابلسر، خیابان نخست وزیری میباشد که جز مناطق لوکس و برند مازندران میباشد،

اگر قصد خرید آپارتمان ساحلی با چشم انداز دریا در محیطی شهری با دسترسی آسان به تمامی امکانات و خدمات شهری را دارید بابلسر انتخابی ایده‌ال برای شما خواهد بود.

خرید آپارتمان در ایزدشهر

ایزدشهر نیز مانند سرخرود جز مناطق برند و جوان مازندران است و سرعت رشد این منطقه نیز بسیار بالاست، پس اگر قصد خرید آپارتمان در مازندران را دارید و به دنبال گزینه‌ای هستید که به رشد سرمایه شما نیز کمک کند، خرید آپارتمان در ایزدشهر میتواند گزینه‌ای ایده‌ال باشد.

با خرید آپارتمان در ایزدشهر به ساحل شنی فوق العاده زیبا  دسترسی خواهید داشت و در کنار آن ارزش سرمایه شما نیز در گذر زمان حفظ خواهد شد.

ایزدشهر جزو شهرهای ساحلی نزدیک به تهران میباشد که به راحتی از طریق جاده هراز در دسترس است به همین دلیل با خرید آپارتمان در ایزدشهر هر زمان که تمایل داشته باشید به آسانی میتوانید به این شهر ساحلی سفر کنید و آخر هفته‌ها و تعطیلات خود را در این شهر زیبای ساحلی سپری کنید.

  خرید آپارتمان در فریدون کنار

اگر شما هم دوست دار آپارتمان‌های ساحلی مازندران هستید و دوست دارید در یک واحد ساحلی با چشم انداز رویایی دریا اقامت داشته باشید اما قیمت بالای آپارتمان در مناطق برند مازندران مانع شماست...!!!!

شهر ساحلی فریدون کنار گزینه‌ای مناسب برای شماست.

این شهر ساحلی در فاصله بسیار کمی از سرخرود واقع شده و تنها بدلیل اینکه قسمت ساحلی این منطقه مختص توریست‌ها نمیباشد و بافت شهری این منطقه تا قسمت ساحلی ادامه پیدا کرده، قیمت آپارتمان در این منطقه به نسبت مناطق اطراف خود پایین‌تر است و این موضوع فرصت خرید آپارتمان و سرمایه گذاری با بودجه محدود‌تر را برای خریداران محترم آپارتمان در مازندران فراهم میسازد.

اگر قصد خرید آپارتمان ساحلی در مازندران را دارید بهترین گزینه برای شما مناطقی شرقی مازندران است، مناطقی که نام برده شد همگی جز شهرهای شرقی استان مازندران هستند و دارای تنوع بسیار زیادی در زمینه آپارتمان‌های ساحلی میباشند.

در شهرهای غربی استان مازندران فایل‌های فروش آپارتمان بسیار محدود است و اکثر این مناطق بافت ویلایی دارند.

البته ناگفته نماند که در مناطقی مانند سرخرود، ایزدشهر، فریدونکنار و... اکثر زمین‌های ساحلی کاربری مسکونی دارند اما در مناطق غربی مانند رویان و نوشهر غالب زمین‌های ساحلی کاربری تفریحی و توریستی دارند به همین دلیل در قسمت ساحلی این مناطق بیشتر ساخت هتل و مجتمع‌های توریستی و تفریحی رونق یافته است

اما اگر به هر دلیلی علاقه بیشتری به شهرهای غربی مازندران دارید و دوست دارید تا در این مناطق اقدام به خرید آپارتمان نمایید؟!؟

خرید آپارتمان در بافت شهری نوشهر یکی از گزینه‌های پیش روی شماست.

نوشهر جزو زیباترین و لوکس ترین مناطق مازندران میباشد، با خرید آپارتمان در نوشهر، به آسانی به جنگل، دریا و امکانات شهری دسترسی خواهید داشت.

املاک نفار با فالینگ‌ بسیار قوی آپارتمان در مازندران، بهترین واحدهای آماده فروش را به شما معرفی خواهد کرد و با مشاوره تخصصی به شما کمک خواهد کرد تا ایده‌ال ترین گزینه را انتخاب کنید و علاوه بر خرید آپارتمان دلخواه‌تان در مازندران، یک سرمایه گذاری درست و هوشمندانه را تجربه نمایید.